• Staff

  • Louis Abbene-Meagley
    School Programs Assistant
  • Johnny Bell
    Public Programs Production Manager
  • Josie Butler 505-989-1199 ex.12
    Executive Assistant & Membership Manager
  • Brandee Caoba 505-989-1199 ex. 25
    Assistant Curator
  • John Cross 505-989-1199 ex. 29
    Lead Preparator
  • Raquel Goldman
    Visitor Services Associate
  • Bill Hinsvark 505-989-1199 ex. 10
    Visitor Services Assistant
  • Irene Hofmann 505-989-1199
    Phillips Director & Chief Curator
  • Yon Hudson 505-989-1199 ex. 34
    Senior Retail Associate
  • Echota Killsnight 505-989-1199 ex. 33
    Public Programs Coordinator
  • Kate Kita 505-989-1199 ex. 20
    Grants Manager
  • Amanda Lee 505-989-1199 ex. 14
    Education Manager
  • Joanne Lefrak 505-989-1199 ex. 19
    Ring Director of Education & Curator of Public Practice
  • Paisley Mason 505-989-1199 ex. 28
    Associate Director of Development
  • Bethany Morse 505-989-1199 ex. 32
    Venue Rental Manager
  • Stanley Olivarez 505-989-1199 ex. 13
    Facility Manager
  • Ryan Parker
    Public Programs Assistant
  • Catherine Putnam 505-989-1199 ex. 17
    Deputy Director & Chief Financial Officer
  • Tim Scott 505-989-1199 ex.15
    Development Assistant
  • Maddy Skrak 505-989-1199 ex. 30
    Digital Marketing & Communications Coordinator
  • Sage Sommer 505-989-1199 ex. 27
    Exhibitions Manager & Registrar
  • Don White 505-989-1199 ex. 18
    Accounting Associate
  • Anne Wrinkle 505-989-1199 ex. 22
    Director of External Affairs
  • Susan Young 505-989-1199 ex. 10
    Visitor Services Manager
  • SITE Guides

  • Louis Abbene-Meagley
    School Programs Assistant
  • Jennie Frederick
  • Raquel Goldman
    Visitor Services Associate
  • Sarah Graziano
  • Keyla Mostacero
  • Chelsea Napper
  • Ryan Parker
    Public Programs Assistant
  • Claire Plymale
  • Alexis Reveles
    Visitor Services Associate
  • Edward Sorken
  • Brian Taaffe
  • Martin Wannam
  • Preparators

  • Johnny Bell
    Public Programs Production Manager
  • Seth Cox
  • Sabrina Griffith
  • Damon Griffith
  • Max Holmes
  • Drew Lenihan
  • Daniel McCoy
  • Dylan McLaughlin
  • Daniel Mullins
  • Kody Noble
  • Andy Romero
  • Concierge

  • Barbara Arlen
  • Sande Deitch
  • Elaine McLeod
  • Alexis Reveles
    Visitor Services Associate
  • Dianne Wright
  • Board

  • Steve Berkowitz
    Chair
  • Marleen De Bode Olivié
    Vice Chair
  • Carl Thoma
    Treasurer
  • Courtney Finch Taylor
    Secretary
  • Christine Aylward
  • Jean Berghoff
  • Madelin Coit
  • Sande Deitch
  • Kristina Van Dyke Fort
  • Will Halm
  • Marsha Jones
  • Tom Joyce
  • Jeanne Klein
  • Helen Kornblum
  • James Manning
  • John L. Marion*
  • Robin Merlo
  • Marti Meyerson
  • William A. Miller
  • Leigh Moiola
  • Christophe Olson
  • Louisa Stude Sarofim
  • Jason Saslow
  • Alexander Speyer III
  • Jill Cooper Udall
  • Andrew Wallerstein*

  • *Past Board Chair